Достапни линкови

Времето денеска: умерено облачно и ветровито


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со засилен северен ветер. Попладне ќе има зголемување на облачноста со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Температурата ќе се движи од 11 до 20 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 18 степени.

XS
SM
MD
LG