Достапни линкови

Руските локални власти соопштија дека најмалку 15 лица загинале во пожарите кои го зафатија Сибир, при што над 1200 домови во неколку градови и села биле уништени. Околу 78 лица биле хоспитализирани а 8 од нив се во критична состојба. Министерството за вонредни ситуации соопшти дека сите пожари во регионот биле изгаснати.

XS
SM
MD
LG