Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 23 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 19 степени.

XS
SM
MD
LG