Достапни линкови

Во центарот на Скопје вечерва времен сообраќаен режим


Поради велигденските празници,во центарот на Скопјевечер од 18:00 часот доутре во 6 часот ќе има забрана за сообраќај на дел од бул. „Партизански Одреди“, од крстосницата со ул. „Френклин Рузвелт“ до крстосницата со ул. „Даме Груев“, како и на дел од бул. „Св. Климент Охридски“ од крстосницата со ул. „Орце Николов“ до крстосницата со ул. „Димитрие Чуповски“. Од Град Скопје информираат дека автобусите што го опслужуваат јавниот градски сообраќај и се движат по улиците кои ќе бидат затворени ќе се пренасочат по други улици. Од Град Скопје апелираат учесниците во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај.

XS
SM
MD
LG