Достапни линкови

Убиени 5 работници во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека ги пронашле телата на пет локални работници кои беа киднапирани од талибанците пред повеќе од месец дена во централната покраина Урузган. Локалните власти соопштија дека тие работеле за меѓународната хуманитарна организација „Спас за децата“ и наведе дека биле брутално застрелани во главата. Според нив, талибанците барале во земана за нив да бидат ослободени неколку милитанти.

XS
SM
MD
LG