Достапни линкови

Притворени 27 лица во Одеса


Пристаништето во градот Одеса.

Украинските власти соопштија дека притвориле 27 лица кои биле членови на злосторничка група во пристанишниот град Одеса. При нивното апсење истражителите откриле гранати и мапи на пристаништето во градот. Двајца од притворените се осомничени и за заговор за убиство на еден законодавец. Во минатата недела безбедносната служба уапси три лица осомничени во вмешаност на серија бомбашки напади во Одеса.

XS
SM
MD
LG