Достапни линкови

ВМРО ДПМНЕ-СДСМ продолжува со сценариото за дестабилизација


ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес-конференција на СДСМ во Битола реагира дека опозицијата продолжува со сценариото за дестабилизација со кое им наштетува на интересите на Македонија и на граѓаните. Според партијата, СДСМ денеска своите лепени, прелепувани и креирани материјали ги објавувала во Битола, градот кој најмногу пател во нивното време. Од ВМРО ДПМНЕ истакнуваат дека граѓаните повеќе не веруваат во сценаријата на СДСМ и јасно кажуваат дека не ја поддржуваат нивната деструктивна политика.

XS
SM
MD
LG