Достапни линкови

Талески-Правниот расплет ќе реши се, блиску е крајот на СДСМ


Владимир Талески, градоначалник на Општина Битола.

Градоначалникот на Битола Владимир Талески по телефонските разговори што денеска ги објави СДСМ изјави дека правниот расплет ќе реши се. Според него, опозициската партија нема креативен потенцијал за демократски натпревар и сака да дојде на власт без избори, служејќи се со лаги, шпекулации, монтажи и деструкција. Тој порача дека едно е сигурно и проверено - за луѓето судиме според нивните дела, а не според нивните зборови. Правниот расплет ќе реши се’ и блиску им е крајот, рече Талески.

XS
SM
MD
LG