Достапни линкови

Путин на сесија прашања-одговори на 29 април


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин планира на 16 април да ја одржи годишната сесија на прашања и одговори. Неговиот портпарол Дмитри Песков изјави прифаќањето на прашањата од граѓаните ќе започне на 9 април. Сесијата која е една од најзначајните телевизиски настани Путин ја користи и за подобрување на неговиот имиџ, да ги увери Русите во добрата состојба на економијата и да испрати сигнали за надворешната политика.

XS
SM
MD
LG