Достапни линкови

Повлечена тужбата за азербејџанската новинарка Исмаилова


Кадиџа Исмаилова

Турал Мустафајев кој ја тужи азербејџанската новинарка Кадиџа Исмаилова побарал од обвинителството да ја повлече тужбата. Тој порача дека тужбата ја поднел под емоционален стрес и сега сака да се помири со Исмаилова. Мустафајев ја обвини истражувачката новинарка и соработничка на Радио Слободна Европа дека се обидела да го натера да изврши самоубиство. Исмаилова меѓу другото известуваше за бизнис интересите на семејството на претседателот Илхам Алиев.

XS
SM
MD
LG