Достапни линкови

Делегација на армијата на Словенија во посета на Македонија


Министерот за одбрана Зоран Јолевски

Делегација на вооружените сили на Словенија предводена од началникот на ГШ генерал мајор Андреј Остерман од денеска престојува во официјална посета на Армијата на Македонија. Словенечката делегација утре ќе оствари средба со министерот за одбрана Зоран Јолевски. Во фокусот на разговорите се очекува да биде унапредување на билатералната воена соработка, заедничката обука меѓу двете армии и искуствата на АРМ од учеството во мисиите предводени од НАТО и ЕУ.

XS
SM
MD
LG