Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе провејува снег особено во претпладневните часови, а кон крајот на денот облачноста значително ќе се намалува. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од два до девет степени. Во Скопје ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до шест степени.

XS
SM
MD
LG