Достапни линкови

Рекација на ВМРО ДПМНЕ за кривичната пријава за Талески


Градоначалникот на Битола, Владимир Талески

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Битола по денешната кривична пријава од СДСМ против градоначалникот на Битола, Владимир Талески оцени дека единствен проект на опозициската партија во изминатиот период е објавување „незаконски, снимени и креирани телефонски разговори“.Според ВМРО-ДПМНЕ, проектите на партијата и покрај сето плукање и омаловажување се посилни и порадосни од сите валканици што оркестрирано ги сервираат СДСМ и непријателите на македонскиот народ и држава.

XS
SM
MD
LG