Достапни линкови

Пожар на руска нуклеарна подморница


Руските национални медиуми цитирајќи неименувани законодавни извори јавија дека подморница со нуклеарен погон била зафатена од пожар на бродоградилиште во регионот Архангелск. Според нив, подморницата „Малата ѕвезда“ се запалила на пристаништето Северодвинск во северозападна Русија. Се уште нема информации за жртви. Извештаите наведуваат дека пожарот можеби започнал за време на заварувањето на подморницата.

XS
SM
MD
LG