Достапни линкови

Десетици загинати во борбите во Јемен


Медицински и воени извори соопштија дека дестици луѓе загинале денеска во борбите помеѓу шиитските бунтовници и силите лојални на претседателот Абд Рабу Мансур Хади во јужен Јемен. Според нив, најмалку 19 бунтовници и 15 припадници на милицијата загинале за време на борбите за преземање на контролата врз градот Далех. Околу 17 цивили наводно загинале во градот Аден, каде исто така се водат борби.

XS
SM
MD
LG