Достапни линкови

Шефот на белгиската дипломатија Рејндерс во Скопје


Заменик премиерот и министер за надворешни работи на Белгија, Дидие Рејндерс во рамките на официјалната посета на Македонија денеска ќе разговара со шефот на македонската дипломатија Никола Попоски. Министерот Рејндерс, како што е најавено, ќе биде примен и од претседателот на Македонија Ѓорге Иванов.

XS
SM
MD
LG