Достапни линкови

Убиен полицаец во експлозија во Каиро


Еден египетски полицаец е убиен а двајца минувачи се ранети денеска во експлозија на бомба кај полициски пункт на мост во центарот на Каиро,соопшти полицијата.

Мостот води преку Нил до богатиот кварт во градот каде се наоѓаат многу амбасади.

Полицаецот е убиен на лице место, а две лица се повредени, соопшти Министерството за здравство.

За нападите често одговорноста ја преземаат екстремистичките исламски групи.

XS
SM
MD
LG