Достапни линкови

Убиени четворица војници во источна Украина


Четворица украински војници денеска загинале во источниот дел на земјата кога нивното возило било погодено од антитенковска ракета. Министерството за внатрешни работи соопшти дека возилото било погодено додека се движело по еден мост североисточно од градот Донецк. Министерството ги обвини про руските сепаратисти за активирањето на експлозијата но тоа засега не е незавинсо потврдено. До убиството дојде и покрај примирјето кое стапи на сила во февруари.


XS
SM
MD
LG