Достапни линкови

СДСМ денеска ќе ја објави 17. бомба во Прилеп


Денеска во Прилеп, во 13 часот, на градскиот плоштад „Методија Андонов-Ченто“, претседателот на Општинската организација на СДСМ, Сашо Велески, ќе одржи прес конференција, на која ќе биде објавена 17. бомба.Партијата ги повика сите граѓани да дојдат на собирот и да слушнат што правела власта во Прилеп. Прилеп е третиот град по Струмица и по Куманово каде што опозицијата ќе преземнтира снимки од телефонски разговори, кои, како што велат од опозицијата, укажуваат за изборна измама во овие општини.

На посебни прес конференции беше објавено како се лажирале и краделе изборите во Центар, Струмица, и Куманово.

XS
SM
MD
LG