Достапни линкови

Ал Шабаб најавува нови напади во Кенија


Кампусот на универзитетот во Кенија, кој беше нападнат од милитантите на Ал Шабаб.

Милитантите на сомалистичката исламистичка група Ал Шабаб по еден ден откако убија 147 лица во нападот на кампусот на универзитет во Кенија се заканија со нови напади во земјата. Нивниот портпарол изјави за проекстремистичко радио дека нема да има безбедно место за Кенијците се додека се дел од африканската унија која се бори против исламистичката група во Сомалија, која се граничи со земјата.

XS
SM
MD
LG