Достапни линкови

Брамерц-Што поскоро пресуда за Шешељ


Воислав Шешељ

Хашкиот обвинител Серж Брамерц изјави дека во овој момент е најважно што поскоро да се донесе пресудата за Воислав Шешељ, кој е обвинет за воени злосторства. Во интервју за„Дневни аваз“, тој вели дека однесувањето на Шешељ предизвикува напнатост во регионот. Тој посочува и дека очекува и судењата на другите хашки обвинети, посебно на Радован Караџиќ и Ратко Младиќ да бидат завршат во предвидените рокови.

XS
SM
MD
LG