Достапни линкови

Упасени 10 лица во Турција


Полицајци пред седиштето на полицијата во Истанбул.

Турската полиција уапсила најмалку уште 10 лица, кои се осомничени дека се припадници на ултралевичарски групи во Истанбул. Рациите во Истанбул и Анталија започнаа пред два дена откако беше киднапиран еден обвинител кој подоцна почина од повредите.

За нападот беа обвинети припадници на ултра-левичарската групација Револуцинерната народна ослободителна партија - фронт. Двајца екстремисти вчера се обидоа да извршат и упад во седиштето на полицијата во Истанбул.

XS
SM
MD
LG