Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец, особено долж Повардарието. Утринската температура ќе се движи од минус три до пет, а дневната од девет до 16 степени. Во Скопје ќе преовладува слично време со утринска температура до два и дневна температура до 13 степени.

XS
SM
MD
LG