Достапни линкови

САД ќе казнуваат хакери


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама потпиша извршна наредба со која властите од земјата ќе може да казнуваат хакери кои претставуваат закана за националната безбедност. Доколку бидат санкционирани, личноста или групата инволвирана во такви активности ќе им биде замрзнат имотот во САД, нема да може да соработуваат со личности од земјата, а ќе им биде забрането и добивањето на виза.

XS
SM
MD
LG