Достапни линкови

Притворени 3 лица осомничени за тероризам во Одеса


Украинската безбедносна служба притворила три лица осомничени за вмешаност во серија на експлозии во југоисточниот град Одеса. Според безбедносната служба, тројцата осомничени, кои се идентификувале самите како комунистички активисти признале дека спровеле најмалку три терористички акции во Одеса помеѓу декември и март.

XS
SM
MD
LG