Достапни линкови

ИД ја преземала контролата врз бегалски камп во Сирија


Сириски активисти и сведоци соопштија дека милитантите на Исламската држава ја презеле контролата врз големи делови на палестински бегалски камп во јужен Дамаск. Сириската организација за човекови права јави за судири во кампот помеѓу милитантите и членови на палестинската фракција. Кампот е засолниште на околу 18 илјади лица.

XS
SM
MD
LG