Достапни линкови

Главниот осомничен за убиството на Немцов негира вина


Заур Дадиев, обвинет за убиството на Борис Немцов.

Главниот осомничен за убиството на рускиот опозициски политичар Борис Немцов негираше дека е виновен и оти го признал делото под притисок. Заур Дадаиев изјави дека воопшто не бил на местото на злосторството. Во меѓувреме претставници на Истражувачкиот комитет дека вклученоста на Дадаиев во нападот била докажана врз основа на неговото признание, на исказите на сведоците и на форензичките тестови.

XS
SM
MD
LG