Достапни линкови

Турција-Нападнато седиштето на партијата на Ердоган


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.

Двајца вооружени мажи денеска упаднале во седиштето на Партијата на развојот и правдата на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во Истанбул. Еден од мажите искршил стакло на највисокиот кат од зградата и го закачил турското знаме. Мажите им наредиле на луѓето во зградата да го напуштат објектот. Тие набрзо се уапсени, а засега нема информации за евентуални жртви.

XS
SM
MD
LG