Достапни линкови

Ирачките сили ја преземаат контролата врз Тикрит


Премиерот Хаидар ал Абади

Багдад соопшти дека ирачките сили стигнале до центарот на Тикрит откако го обезбедиле јужниот дел на градот и некои места од западниот дел од милитантите на Исламската држава. Премиерот Хаидар ал Абади изјави дека безбедносните сили се движеле кон постигнување на целосна контрола врз градот, лоциран западно од Багдад.

XS
SM
MD
LG