Достапни линкови

Иванов: Заев одби да се сретне со мене


Претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов изјави дека во неколку наврати лидерот на СДСМ Зоран Заев одбил да се сретне со него. „Како тогаш можеме да зборуваме дека сакаме да имаме некаква завршница, кога воопшто немате дијалог, кога не можете да разговарате во институциите“, изјави претседателот Иванов во интервју за телевизијата „Сител“. Во врска со актуелната криза тој вели дека сега е период кога сите институции треба да го покажат својот капацитет и подготвено да се справат со предизвиците.

XS
SM
MD
LG