Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален дожд. Во западните делови ќе дува умерен, на моменти засилен ветер од југозападен правец. Температурата од 8 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален дожд. Температурата ќе достигне до 16 степени.

XS
SM
MD
LG