Достапни линкови

Ангелов - Милион евра за судијата што ќе го процесуира прислушувањето


Протест пред МРТВ

Неколку стотици граѓани денеска му изразија поддршка на генералот Стојанче Ангелов на протестот пред МРТВ. Тие протестираат во знак на револт поради необјавувањето на снимките од прислушуваните разговори на јавниот сервис. Ангелов денеска понуди награда од еден милион евра за оној судија или обвинител кој ќе се нафати да го процесуира целиот случај со прислушувањето и што ќе го притвори и уапси Никола Груевски. Тој рече дека парите за наградата нема да бидат од буџетот, туку од парите што ќе им бидат одземени на функционерите што направиле криминални дејствија.Ангелов најави дека ќе има протести секој ден во 19 часот.Top of Form

XS
SM
MD
LG