Достапни линкови

Пакистанската армија убила 15 милитанти


Илустрација.

Пакистанската армија денеска соопшти дека убила 15 милитанти во племенската област Хибер во северозападната провинција Хибер во близина на границата со Авганистан. Во престрелките биле ранети тројца пакистански војници. Оваа информација не може да биде независно потврдена. Пакистанската армија од лани води офанзива против милитантите во племенските области на границата со Авганистан. Според властите во Исламабад, досега во акцијата се убиени повеќе од 1200 милитанти.

XS
SM
MD
LG