Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно време со повремени врнежи


Илустрација.

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Попладне врнежите постепено ќе се намалуваат. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер, особено долж Повардарието. Температурата ќе се движи од седум до 13 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

XS
SM
MD
LG