Достапни линкови

Пожар во Њујорк, десетина повредени


Голем пожар, најверојатно предизвикан од експлозија на гас, зафати повеќе згради во Њујорк. Првите извештаи велат дека притоа имало 12 повредени луѓе. Зградите се наоѓаат на Втората авенија во Ист Вилиџ , каде што има мали продавници и ресторани. Пред една година во експлозија на гас во Источен Харлем загинаа осум лица додека 50 беа ранети.

XS
SM
MD
LG