Достапни линкови

Времето денеска: повремено врнежливо


Во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен дожд. Ќе има појава на нестабилност, особено во попладневните часови со појава на повремен пороен дожд и појава на грмежи. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 10, а дневната од 10 до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со повремен дожд. Преку денот ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 13 степени.

XS
SM
MD
LG