Достапни линкови

Во Приштина состанок за економската соработка на Западен Балкан


Eврокомесарот за соседство и преговори за проширување Јоханес Хан

Денеска во Приштина ќе се одржи состанок на министрите за надворешни работи и за транспорт и врски на земјите од Западен Балкан на кој ќе се расправа за економските проекти од регионален карактер. Собирот е продолжение на конференцијата за Западен Балкан што се одржа во Берлин под покровителство на германскиот канцелар Ангела Меркел. На состанокот освен министри од Косово, Македонија, Србија, Албанија, Црна Гора и Босна и Херцеговина ќе учествува и еврокомесарот за соседство и преговори за проширување Јоханес Хан.

XS
SM
MD
LG