Достапни линкови

Авион со 148 патници и екипаж, се урна во алпите во Франција


Авион на компанијата Герман-вингс, со 142 патници и 6-мина членови на екипажот, се урнал денеска во алпите, во јужна Франција. Ербасот А320 летал на релацијата од Барселона до Диселдорф. Засега нема други информации.

Францускиот претседател Франсоа Оланд изјавил дека веројатно нема преживеани.

XS
SM
MD
LG