Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до шест, а дневната од девет до 14 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 12 степени.

XS
SM
MD
LG