Достапни линкови

Собир на Ромите пред Владата, бомба за изборен грабеж во Шуто Оризари


Протестниот марш во организација на ПЦЕРМ,кој почна пред спортската сала „Кале“ завршува пред Владата на Република Македонија, каде пред присутните и пред целата јавност ќе се обратат повеќе активисти, меѓу кои и претседателот на ПЦЕР, Самка Ибраимовски.На протестот според најавите ќе се презентираат и нови аудиоснимки „бомби“, кои се однесуваат на изборите во Шуто Оризари, но нема да има директен пренос на интернет. Од ПЦЕР повикаа да им се приклучат сите граѓани.

XS
SM
MD
LG