Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец.Утринската температура се движи од минус шест до еден, а дневната од осум до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со слаб ветер претежно од северозападен правец. Дневната температура ќе се искачи до 13 степени.

XS
SM
MD
LG