Достапни линкови

Во Виена конференција против џихадизмот


Себастијан Курц и Никола Попоски

Во Виена денеска ќе се одржи конференција посветена на борбата против џихадизмот. На собирот под наслов „Заедничко соочување со џихадизмот, дефинирање, превенција и реакција“ ќе учествуваат шефови на дипломатии и министри за внатрешни работи на земјите од Западен Балкан, меѓу кои и македонскиот министер за надворешни работи Никола Попоски. Конференцијата во Виена ќе ја отворат шефот на австриската дипломатија Себастијан Курц и министерката за внатрешни работи Јохана Микл Лајтнер.

XS
SM
MD
LG