Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер. Попладне во североисточните делови ќе има услови за краткотрајни врнежи од дожд и снег. Утринската температура ќе се движи од минус пет до три, а дневната од три до девет степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус два, а дневната ќе се искачи до осум степени.

XS
SM
MD
LG