Достапни линкови

Брутално убиена жена во Кабул откако запалила копија на Куранот


Илустрација

Толпа луѓе во центарот на главниот град на Авганистан, убија жена бидејќи наводно запалила копија на Куранот. Полицијата и очевидци тврдат дека толпата гневни луѓе ја убиле жената и го запалле нејзиното тело, откако ја запалила копијата на Куранот. Еден од очевидците изјави дека го гладал инцидентот и дека жената го запалира Куранот. Тој додаде дека многу луѓе се собрале на местото и дека ја запалиле жената. Шрфот на полицијата во Кабул рекол дека телото на жената го нашле фрлено во реката Кабул. На снимките се забележува дека голема група составена главно од млади од млади луѓе ја тепаат жената.

XS
SM
MD
LG