Достапни линкови

Писмо со можен цијанид испратено до Белата куќа


Американската тајна служба која е одговорна за безбедноста на претседателот Барал Обама соопшти дека коверт адресиран на Белата куќа, според испитувањата, содржел цијанид. Примерокот сега бил на дополнителни испитувања, а од тајната служба одбиваат натамошни коментари се додека не биде завршена истрагата.

XS
SM
MD
LG