Достапни линкови

Викторија Нуланд во Грција


Викторија Нуланд

Американскиот помошник државен секретар за Европски и Евроазиски работи Викторија Нуланд во рамките на нејзината турнеја неделава ќе ги посети Грција, Словенија и Италија на разговори за повеќе билатерални, регионални и глобални прашања, соопшти Стејт департментот. Нуланд на 20 март во Брисел ќе има средба со лидерите на НАТО и на Европската унија, а ќе учествува и на годишниот форум на Маршаловиот план.

XS
SM
MD
LG