Достапни линкови

Времето денеска: сончево и умерено облачно


Во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот во источните и југоисточните делови ќе има зголемување на облачноста и услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен и источен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до четири, а дневната од 10 до 16 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до 15 степени.

XS
SM
MD
LG