Достапни линкови

Во Русија петнаесет загинати во сообраќајка


Во голема сообраќајна несреќа која се случила во централна Русија загинале 15 луѓе, додека четворица биле ранети. Полицијата во регионот Бријанск соопшти дека се судриле комбе во кое имало странски работници од Централна Азија и камион. Сите загинати, според наводите, биле од комбето. Има наводи дека станува збор за државјани на Узбекистан.

XS
SM
MD
LG