Достапни линкови

Заев - Груевски немал мерка колку му е доволно


Секоја прес конференција откри по едно лице на Никола Груевски кои тој сакал да ги сокрие од јавноста. Бил, суров, непресметлив, учествувал во изборни криминали, прислушувал 1000-ци граѓани, рече денеска претседателот на СДСМ, Зоран Заев.

„Денеска ќе слушнеме колку Груевски бил ненаситен, користољубив и во што се вовлекувал кога биле во прашање неговите лични интереси. Што се криело зад менувањето на ГУП-овите во Центар и кој имал интерес од тоа, зошто се случувала сета драма околу Шиповиќ и зошто Никола Груевски и Сашо Мијалков правел се од притисоци до обиди од купување советници, зошто Гуевски го поништувал гласањето во Центар“, изјави Груевски. Тој вели дека Груевски немал мерка колку му е доволно.

XS
SM
MD
LG