Достапни линкови

Полицијата во потрага по напаѓачите од Фергусон


Инспекторите во градот Фергусон во американската сојузна држава Мисури следат десетици трагови во потрагата по виновниците за ранувањето на двајца полицајци за време на протестниот собир оваа недела.

Засега полицијата не уапсила никого, но началникот на полицијата вели дека нема да запрат сè додека не се реши случајот. Престрелките на 12 март предизвикаа разгорување на расните тензии во Сент Луис по пауза од неколку недели на релативен мир.

XS
SM
MD
LG